Nowoczesne schody

Witamy w miejscu, jak w żadnym innym. 
Epicka podróż dla zmysłów zaczyna się tutaj ... 


Zachwycimy oczy płynnością linii, prowadząc wzrok wokół pięknych szklanych schodów, które projektujemy i montujemy. Ciesz się przestrzenią, minimalizmem szkła, gładkiej satyny lub polerowanej stali, ciepłem drewna pięknie wykonanych balustrad. Oddychaj w mieszaniu aromatami rzemiosła drewna i bądź olśniony połyskiem i blaskiem stali i szkła. 
Glass Art daje Ci szansę stworzenia wspaniałego efektu wizualnego, unikalne wykonane na zamówienie nowoczesne schody wspornikowe, oraz schody wiszące łącząc znakomity design, niezrównany kunszt najnowocześniejszych technologii,  uzupełnieniem i poprawą cech architektonicznych Twojego domu. 
Oferujemy bardzo profesjonalny serwis, który przyniesie ze sobą swój styl i nasz projekt w wyjątkowym produkcie. Korzystając z usług naszej firmy- projektowane na zamówienie schody szklane, możesz być pewien, że można mieć własne schody marzeń...

Schody wspornikowe 
Nowoczesne schody Glass Art są cenione przez ich elegancję i wyrafinowanie. Atutem jest mocowane do ściany, bez widocznego ramienia, dzięki czemu wydają się unosić  w powietrzu, tworząc świetny efekt. 
Określenie "schody wspornikowe konsolowe” oznacza, że ??schody przymocowane są tylko do jednej ściany; brak podpory od zewnętrznej krawędzią poszczególnych stopni. Rozwiązanie takie jest zarówno estetyczne i daje więcej otwartej przestrzeni.

Istnieją dwie metody budowy schodów wspornikowych:
Pierwszy obejmuje montaż konstrukcji nośnej wewnątrz ściany, więc jest to projekt, który musi być zaplanowany w trakcie budowy lub remontu lokalu. 

Konstrukcja ta wymaga umieszczenia (zatopienia) stalowej ramy nośnej  w ścianie  budynku, Po zakończeniu wszystkich prac w lokalu montujemy stopnie. Grubość 80-100 mm, kotwimy je do konstrukcji umieszczonej w ścianie. 

Drugi typ schodów wspornikowych obejmuje zastosowanie stopni o grubości w zakresie od 60 do 80 mm. 
Ten rodzaj schodów nie wymaga istotnych zmian w murze. 
Mocowanie odbywa się za pomocą dwóch prętów w ścianie nośnej za pomocą specjalnych żywic. W tym wariancie konieczne jest, aby umieścić element dystansowy z metalu na zewnętrznej stronie każdego stopnia, w celu umożliwienia połączenia między nimi. 
Ważną częścią tego typu schodów podparcie jest podparcie końca schodów.

Stopnie i balustrada są projektowane w biurze, trafiają na budowę jako półprodukty.

Jest kilka rzeczy do rozważenia wybierając schody wspornikowe, konsolowe. 
Trzeba upewnić się, że ściana jest wystarczająco mocna, aby wytrzymała ciężar konstrukcji schodów i osób. Do tego będzie  potrzebna konsultacja z architektem lub inżynierem. Jeśli budujesz  nowy budynek, możesz przystosować  ścianę  do obciążenia. Jeśli chcesz dodać schody wspornikowe do istniejącej ściany, a nie ma ona odpowiedniej wytrzymałości można ścianę odciążyć stosując podporę schodów  ze szkła, która jednocześnie spełniała będzie funkcję balustrady, przy zachowaniu minimalistycznego wyglądu.

Schody wspornikowe nazywane również zawieszonymi, pozwalają uzyskać optymalnie lekkie rozwiązanie, mogą być wykonane z różnych materiałów, z drewnianymi stopniami, szkła lub kamienia. 

Wszystkie schody wspornikowe mają szerokość od 60 do 120 cm, wysokością możemy dotrzeć do każdego poziomu i rozwijać w dowolnym kształtcie (proste, śrubowe, kołowy lub mieszany). Mogą być realizowane z lub bez spoczników. Wspornikowe schody firmy Glass Art składają się z  produktów, które różnią się w zależności od konstrukcji łącznika  i  części podtrzymującej. 

Schody szklane 

Jeśli architektura wnętrza jest twarzą budynku, schody są jego makijażem. 
Schody szklane są proste i eleganckie, nadają lekkości przestrzeni  i poprawiają charakter i charyzmę dzieła architektonicznego. Schody szklane od Glass Art  przyciągają  wzrok  ze względu na  estetykę wykonania  i fakt, że  ze szkła są również balustrady schodów- nadaje to niesłychanej lekkości. 

 

Musimy jednak zdać sobie sprawę, że konstrukcja  schodów szklanych nie jest prosta. Aby nadać  niezbędną stabilność, materiał jest chemicznie wzmacniany i laminowany. Jeśli szkło zostałoby mechanicznie  uszkodzone, struktura zachowuje swoją ciągłą nośność zapewniając maksimum bezpieczeństwa. Proste i zakrzywione schody szklane są stosowane zarówno w budynkach prywatnych jak i publicznych. 
Współpraca z inspektorami i inżynierami pozwala nam spełniać wszelkie wymogi techniczne  projektując własne modele schodów, działając jako interfejs z producentem szkła budujemy schody bezpieczne o atrakcyjnym designie.

Schody z konstrukcji jednobelkowej   

Schody o strukturze pojedynczej wiązki belki stalowej z profila  o przekroju prostokąta lub dwuteownika, umieszczonej po  środku pod stopniami. 
Jak wiele innych produktów firmy Glass Art schody są w pełni konfigurowalne w kolorze konstrukcji i kombinacji wykończeń . 
Stosowane pochwyty do najprostszych do najbardziej nowoczesnych. 
Kolory konstrukcji we wszystkich kolorach palety RAL.

 

Schody z podwójnej konstrukcji dźwigara  

Schody   dwudźwigarowe, których rama nośna składa się z dwóch belek stalowych "góra-dół" wykonanych z ceownika lub  rur, połącznonych profilami zamkniętymi tworząc jednocześnie stopnie scalając całość w jedną konstrukcję  (konstrukcja spawana).

Jak wiele z produktów Glass Art wykończenie konstrukcji mogą być wykonane w różnych wariantach.
W tych schodach możemy połączyć stal  z drewnianymi stopniami z dowolnego z drewna, szkła lub marmuru.
Rodzaje balustrady w tym rodzaju schodów- dowolne. Ogranicza nas tylko wyobraźnia Inwestora.

Schody (konstrukcja stalowa)

Schody szklane

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP