Ogród zimowy, oranżeria, pergola

MAGIA AZYLU GLASS ART: OGRÓD, ORANŻERIA, PERGOLA

Przydomowa oranżeria to wymarzone miejsce na zimowe miesiące, czar odsuwający chłód i szarość. Lekarstwem na jesienne smutki są ogrody zimowe, które nadają budynkom niepowtarzalnego uroku, a mieszkańcom zapewniają korzystanie z uroków roślinności wewnątrz i na zewnątrz przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Przytulnie urządzony ogród zimowy zachęca do spędzania w nim czasu. Oranżerie rozpalają wyobraźnię, ponieważ to bardzo oryginalne konstrukcje, które podkreślają intrygujące charaktery budynków.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

KONSTRUKCJA OGRODU ZIMOWEGO ZALEŻY OD…

Jakie masz plany wobec tej przestrzeni? Nieogrzewany zimą i używany tylko sezonowo – od wiosny do jesieni – nie musi mieć takich parametrów cieplnych, jak ogród całoroczny. Ogrody sezonowe dają radość korzystania z nich w ograniczonych miesiącach w roku.
W zależności od tego, jaką temperaturę chce się utrzymywać, dobiera się określony rodzaj konstrukcji i przeszkleń.
Zaletą takich ogrodów jest fakt, że można się zdecydować w każdej chwili, np. przebudowując istniejący już taras. Konstrukcja jest lekka, szkielet zostaje wypełniony pojedynczym szkłem bądź płytami z litego poliwęglanu.
Wada - niestety zimą w takim ogrodzie nie uda się utrzymać dodatniej temperatury, nawet w bardzo słoneczny dzień. Oczywiście możliwe jest zastosowanie np. nagrzewnic, wszystko zależy jednak od Państwa potrzeb i oczekiwań.
Mamy wiele rozwiązań i lubimy nietypowe konstrukcje. Kontakt

PRZESTRZEŃ DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

Rozumiemy, że nasze propozycje docenią ci, którzy chcą cieszyć się urokami ogrodu przez cały rok. Dlatego proponujemy ogrody całoroczne.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Ogród zimowy jest rozszerzeniem, a zarazem uzupełnieniem budynku. Konstrukcja profili i szklenie szybami zespolonymi wypełnionymi argonem zapewniają niski współczynnik przenikania ciepła (około 2 W/m2K) oraz dobrą szczelność na przenikanie wody opadowej i wiatru. Dzięki temu klimat we wnętrzu ogrodu jest podobny do panującego w całym domu – bo ogród zimowy to w rzeczywistości jedno z pomieszczeń wewnątrz budynku. Ogrody zimowe są integralne z resztą domu. To nie oznacza, że musi być zaprojektowany w tym samym stylu, jak budynek główny, ale wielkością i kształtem powinien utrzymać linię elewacji.

UWAGA: Zalecane jest, aby powierzchnia ogrodu zimowego wynosiła min. 15 - 20 metrów kwadratowych.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

JAK STWORZYĆ TAKIE MIEJSCE?

Zdaj się na fachowców – Glass Art. doświadczenie i wiemy, że aby w pełni cieszyć się pięknem i funkcjonalnością ogrodu zimowego, należy:

  • odpowiednio wcześnie zaplanować jego realizację;
  • przygotować fundament, ponieważ taka konstrukcja w przyszłości nie może powstać np. na bazie balkonu czy tarasu;
  • zapewnić połączenie ze ścianą.

Taką konstrukcję należy stawiać podczas budowy domu lub zaplanować miejsce całorocznego ogrodu i wylać ławę fundamentu pod przyszły wymarzony zimowy azyl.
Ogród zimowy to wiele możliwości aranżacyjnych i dekoratorskich, a także hodowli pięknych roślin, także egzotycznych. Galeria

TEMPERATURY W OGRODZIE ZIMOWYM

Wyobrazimy sobie ogród zimowy wykonany ze szkła ze zwykłym przesyłem energii, który został wybudowany od nasłonecznionej strony. Czy wiesz, że w zależności od pogody, z powodu efektu cieplarnianego, temperatura może wzrosnąć do niezwykle wysokich wartości?
Jeśli nie weźmiemy pod uwagę tych czynników i nie podejmiemy środków w celu cieniowania i wentylacji, oranżeria może zamienić się w egzotycznie gorące pomieszczenie! Będzie miało to niekorzystny wpływ na ludzi i roślinność. Bez odpowiedniego napływu i odpływu powietrza, taka konstrukcja byłaby odpowiednia do mieszkania latem wcześnie rano i późnym wieczorem, oraz w pochmurne dni.
UWAGA: w słoneczne, letnie dni, w przypadku braku cieniowania i wentylacji, temperatura w ogrodzie zimowym może podnieść się do + 70°C!
Dlatego latem ogrody zimowe i patio muszą być wyposażone w termostat, który automatycznie zarządza procesem wentylacji, w celu obniżenia poziomu wilgotności i temperatury w pomieszczeniu.

Zewnętrzne powierzchnie budynków szklanych (szkło i ramki), a w szczególności pokrycia dachowe powinny mieć niski współczynnik przewodności termicznej w celu zmniejszenia strat ciepła w nocy i w dzień, a także by zminimalizować ryzyko kondensacji wilgoci zawartej w powietrzu.

MIKROKLIMAT W OGRODZIE ZIMOWYM

Wszystko zależy od wentylacji i ochrony przeciwsłonecznej. Niski poziom przewodności cieplnej ścian zewnętrznych uzyskuje się dzięki zastosowaniu izolacji cieplnej szkła i specjalnej konstrukcji profili. Konieczna jest więc kontrola klimatu w ogrodzie zimowym.

W celu uniknięcia przegrzania powietrza w ogrodzie zimowym, to bardzo efektywne rozwiązanie. Polega ona na osadzeniu okien i/ lub drzwi w pionowych powierzchniach szklanych i okien w dachu ogrodu. Według ekspertów powierzchnie otwarcia wentylacyjnego powinny być około 40% całkowitej powierzchni. Dodatkowo należy zainstalować rolety i zasłony do cieniowania. Należy mieć na uwadze, że zewnętrzne cieniowanie lepiej chroni przed ciepłem w słoneczny dzień, ale jest bardziej kosztowne niż cieniowanie wewnątrz budynku. Glass Art proponuje tańsze rozwiązanie. Kontakt

Budowa ogrodu zimowego wymaga wielu starań, jednak radość z możliwości codziennego delektowania się oranżerią jest bezcenna.
Zapraszamy do realizacji wymarzonych ogrodów zimowych i sezonowych z Glass Art. Kontakt

Ogród zimowy, oranżeria, pergola

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.