Aluminium

 

 

 

 

Aluminium jest jednym z najbardziej powszechnych elementów skorupy ziemskiej, w rankingu jest na trzecim miejscu po tlenie i krzemie.

Od ponad 100 lat, aluminium jest szeroko stosowane w przemyśle.

Przez lata aluminium z rzadko wykorzystywanego materiału budowlanego stało się jednym z najbardziej popularnych na świecie. Lekkie, mocne, wytrzymałe i odporne na korozję - te właściwości aluminium zapewniają wzrost w światowej produkcji i konsumpcji profili aluminiowych.

Wytłaczane profile ze stopów aluminium są uniwersalne w inżynierii materiałowej o unikalnych właściwościach. Profile ze stopów aluminium cienkościennych o wysokiej wytrzymałości, w dużym stopniu określają rozwój inżynierii kosmicznej i inżynierii transportowej poprzez zmniejszenie masy pojazdu, niższe zużycie energii i emisjię szkodliwych substancji do środowiska.

Zastosowanie profili aluminiowych w budynku otwiera szerokie możliwości nowoczesnej architektury miasta.

Ponad 5 mln. Ton aluminium zużywane jest rocznie w Europie.

Dociskowe profile i wyroby ze stopów aluminium ( magnez, krzem, cynk ), zapewniają szeroki zakres właściwości mechanicznych.

Wiedza o skuteczności stopu aluminium, a także na temat rozwoju nowoczesnego przemysłu wyeliminowała stosowanie przestarzałych  materiałów konstrukcyjnych.

 

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP