Światło LED w szkle

Światło w szkle
Światło jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia, korzystnie wpływa na Nasze samopoczucie. Jest także ważnym źródłem inspiracji przy projektowaniu naszego otoczenia w pracy i w pomieszczeniach, w których przebywamy. 
Światło skłania architektów i projektantów do poszukiwania materiałów nadających się do użycia w specyficznych zastosowaniach, tworząc określoną atmosferę lub podkreślając ich kreatywność. 
Intencją jest, aby szkło  stało się źródłem inspiracji i kreatywności w środowisku architektów i projektantów: oni z pewnością docenią możliwości zmian stworzone przez połączenie światła i szkła. 
Odgrywa również fundamentalną rolę w percepcji i charakterystyce środowiska. 

Światło LED w szkle tworzy ciekawe efekty  bez fizycznej zmiany struktury szkła. 
Podkreśla kształt i jego powierzchnię

Oświetlenie diodami LED to same korzyści: mały pobór prądu, małe rozmiary, duża trwałość, mała wartość napięcia zasilającego, duża sprawność, duża wartość luminacji. Niska temperatura pracy sprawia, że diody Led nie nagrzewają się, więc doskonale nadają się do podświetlania szkła.
Zastosowanie:
Balustrady szklane
Schody szklane,
Pochwyty balustard
podłogi szklane oraz elementy szklane w podłogach
przeszklenia w ścianach szklanych
panele szklane w kuchniach, łazienkach
lustra

Diody LED
mogą generować światło białe neutralne lub zimne. W ofercie mamy także diody RGB, czyli kolorowe. Przy diodach kolorowych otrzymują Państwo także pilota, którym można wybrać kolor (czerwony, zielony, niebieski, biały, pomarańczowy, żółty, morski, fioletowy) oraz tryb (kombinację) wyświetlania kolorów i prędkość. Diody występują w wersji wodoodpornej lub nie.
Najlepsze do podświetleń jest szkło matowe, np. satynowane. Występuje ono w dwóch wersjach, na szkle zwykłym (zielonkawym) i na szkle optiwhite (białe). Ze względu na walory dekoracyjne najczęściej podświetla się szkło optiwhite . Bije wtedy z niego światło o pięknej barwie, lśni czystość.


Dioda LED
Działanie diody elektroluminescencyjnej (LED) opiera się na zjawisku rekombinacji nośników ładunku (rekombinacja promienista). Zjawisko to zachodzi w półprzewodnikach wówczas, gdy elektrony przechodząc z wyższego poziomu energetycznego na niższy zachowują swój pseudopęd. Jest to tzw. przejście proste. Podczas tego przejścia energia elektronu zostaje zamieniona na kwant promieniowania elektromagnetycznego. Przejścia tego rodzaju dominują w półprzewodnikach z prostym układem pasmowym, w którym minimum pasma przewodnictwa i wierzchołkowi pasma walencyjnego odpowiada ta sama wartość pędu.
Półprzewodnikiem cechującym się tego rodzaju przejściami jest arsenek galu (GaAs) i między innymi dzięki tej własności głównie on jest wykorzystywany do produkcji źródeł promieniowania (drugim powodem jest bardzo duża sprawność kwantowa ? jest to parametr określający udział przejść rekombinacyjnych, w wyniku których generowane są fotony do ilości nośników ładunku przechodzących przez warstwę zaporową złącza p-n, przejścia rekombinowane zachodzą w obszarze czynnym złącza).

Wydajność LED 
Trwałość LED jest 50 krotnie większa od zwykłej żarówki i  8 krotnie większa od świetlówek kompaktowych. Diody LED emitują 90% mniej ciepła niż żarówki, więc produkują więcej światła niż ciepła. Stosując LED uzyskujemy maksymalną efektywność energetyczną. Z reguły diody używają 90% mniej energii niż standardowe żarówki, a ponad 50% mniej niż świetlówki kompaktowe lub standardowe świetlówki. Może to doprowadzić do zmniejszenia o 30% -50% redukcji w miesięcznym rachunku za prąd. 

Diody LED, oszczędności energii i ochrony środowiska 
Diody LED to najprostszy i najbardziej efektywny sposób, na zaoszczędzenie energii. Pomagamy również Naszej planecie poprzez oszczędzanie surowców niezbędnych do wytworzenia energii elektrycznej. W rzeczywistości, dzięki zastosowaniu LED  nie trzeba budować kolejnych elektrowni, i ponad 14,000 mln ton emisji CO2 zostanie wyeliminowanych z naszej atmosfery poprzez zmniejszenie uzależnienia naszej gospodarki od węgla i ropy w spalaniu elektrowni.  Wystarczy doposażyć dom lub firmę w rozwiązania oświetleniowe LED, zmniejszymy w ten sposób emisję dwutlenku węgla o 30% -50%. 

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP