Zabudowa balkonu

Chcąc rozszerzyć powierzchnię użytkową swojego mieszkania, a także ochronić balkon, loggię przed negatywnym wpływem zmian atmosferycznych  wiele osób wybiera przeszklenia balkonu / loggii. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór rodzajów zabudowy balkonu poprzez zamontowanie  przeszklenia. Przy wyborze bardzo ważne jest, określenie do jakiego celu ma być wykorzystywana nowa przestrzeń domowa.  Można  włączyć balkon do ciepłego i komfortowego mieszkania, lub używać  jako  pomieszczenia gospodarczego. W  Glass Art  podzieliliśmy zabudowy balkonów i loggii w związku ich przeznaczeniem na dwie podstawowe kategorie: ciepłe i zimne.

Zimne zabudowy balkonów 

Prosty i niedrogi sposób, aby chronić balkon od śniegu, deszczu i hałasu przy zachowaniu wysokiej przepuszczalności światła do mieszkania  i dobrej wentylacji. 

* wygodne skrzydło przesuwne, nie zajmując miejsce (również rozwierne)
* optymalnie niski koszt szklenia 
* możliwość zainstalowania praktycznie w każdym domu, nawet w starych budynkach
* maksymalna przepuszczalność światła dzięki wąskiemu profilowi aluminiowemu
* elegancki wygląd, 
* łatwość pielęgnacji(w przypadku skrzydeł rozwiernych), niezawodność i trwałość 
* profile we wszystkich kolorach RAL
* łatwość budowy, co umożliwia  montaż na wszelkich balkonów i loggii, nawet w starych domów budowlanych; 

Ta opcja jest idealna dla tych, którzy chcą zabezpieczyć balkon, przed wpływem czynników atmosferycznych (takich jak: wiatr, śnieg, woda) ale nie zimnem (różnica temperatur zimą to około 4stopnie, ale wiatr bezpośrednio nie uderza nam w drzwi balkonowe dlatego różnica w ogrzewaniu będzie znaczna ). Zimna zabudowa, której koszt jest optymalnie niski - to szkło w ramkach aluminiowych produkcji niemieckiej lub system bezramowy.

Ciepłe zabudowy balkonów 

To dodatkowy pokój Twojego mieszkania z wykończeniem i zdolnością do wykorzystania w zimie. Pokój pracy lub pokój zabaw dla dzieci - ty decydujesz! 
Pamiętać należy o prawidłowym dociepleniu podłogi i sufitu balkonu, 

* maksymalna izolacja balkonu (ciepło, hałas, wilgoć, kurz) 
* możliwość korzystanie z balkonu  zimą 
* elegancki wygląd 
* laminowanie profile w dowolnym kolorze 
* możliwość wybrania kolorów profili okien 
* możliwość instalacji żaluzji, rolet,moskitier, zasłon i innych opcji 
Podczas tworzenia "ciepłego balkonu" wykorzystuje się te same profile i szyby jak w konwencjonalnych  oknach  w mieszkaniu. 

Przed złożeniem zamówienia zabudowy balkonu, loggi pamiętajmy o kontroli i badaniu stanu technicznego naszego balkonu. Musimy upewnić się że konstrukcja metalowa, lub żelbetonowa wytrzyma dodatkowe obciążenie. 
Należy zauważyć, że budowa ciepłej zabudowy, jest droższa od zimnej, ale pozwoli nam  zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimie, co po jakimś czasie nam się zwróci. 
Opcjonalnie możemy również wyposażyć zabudowę w antywłamaniowe okucia- to rozwiązanie jest szczególnie ważne dla mieszkańców parterów. 

Zabudowa balkonu

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP