Światło LED w szkle

ŚWIATŁO W SZKLE – ŁADOWANIE WEWNĘTRZNEJ BATERII CZŁOWIEKA

Światło jest nieodłączną częścią codziennego życia, przede wszystkim korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Światło skłania architektów i projektantów do poszukiwania materiałów nadających się do użycia w specyficznych zastosowaniach, tworząc określoną atmosferę lub podkreślając ich kreatywność.
To podstawowy element we wszystkich aspektach rzeczywistości, nie tylko w tej Galaktyce oraz fundament naszej cywilizacji…

  •  Jest ważnym źródłem inspiracji przy projektowaniu naszego otoczenia w pracy i w pomieszczeniach, w których często przebywamy.
  •  Odgrywa fundamentalną rolę w percepcji i charakterystyce środowiska.
  •  Podkreśla kształt przedmiotu, bryły, elementu architektonicznego, budynku lub innego obiektu, a także jego powierzchnię.

Intencją Glass Art jest, aby szkło stało się źródłem inspiracji i kreatywności w środowisku architektów i projektantów: oni z pewnością docenią niesamowite możliwości zmian stworzone przez połączenie światła i szkła.

ŚWIATŁO LED W SZKLE - CIEKAWE EFEKTY BEZ FIZYCZNEJ ZMIANY STRUKTURY SZKŁA

Oświetlenie diodami LED to same korzyści: mały pobór prądu, niewielkie rozmiary, duża trwałość, mała wartość napięcia zasilającego, duża sprawność, duża wartość luminacji. Niska temperatura pracy sprawia, że diody LED nie nagrzewają się, więc doskonale nadają się do podświetlania szkła. Zastosowanie w ofercie Glass Art:

  • • balustrady szklane,
  • • schody szklane,
  • • pochwyty balustrad,
  • • podłogi szklane oraz elementy szklane w podłogach,
  • • przeszklenia w ścianach szklanych,
  • • panele szklane w kuchniach, łazienkach,
zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie

DODATKOWO GLASS ART POLECA - KOLORY

Diody LED mogą generować światło białe neutralne lub zimne. W ofercie Glass Art mamy także diody RGB, czyli kolorowe. Przy diodach kolorowych dostarczamy pilota, którym można wybrać kolor (czerwony, zielony, niebieski, biały, pomarańczowy, żółty, morski, fioletowy) oraz tryb (kombinację) wyświetlania kolorów i prędkość.
Diody występują również w wersji wodoodpornej!

Najlepsze do podświetleń jest szkło matowe, np. satynowane. Występuje ono w dwóch wersjach: na szkle zwykłym (zielonkawym) oraz na optiwhite (białebiałe). Ze względu na walory dekoracyjne najczęściej podświetla się szkło optiwhite. Bije wtedy z niego światło o pięknej barwie, aż lśni czystość.

Estetyka jest dla nas bardzo ważne, podobnie jak Twoje poczucie wewnętrznego spokoju, dlatego tak dobierzemy oświetlenie w szkle, aby uzyskać 100% Twojej satysfakcji z realizacji projektu. Kontakt

UWAGI TECHNICZNE:

Działanie diody elektroluminescencyjnej (LED) opiera się na zjawisku rekombinacji nośników ładunku (rekombinacja promienista). Zjawisko to zachodzi w półprzewodnikach wówczas, gdy elektrony przechodząc z wyższego poziomu energetycznego na niższy zachowują swój pseudopęd. Jest to tzw. przejście proste. Podczas tego przejścia energia elektronu zostaje zamieniona na kwant promieniowania elektromagnetycznego. Przejścia tego rodzaju dominują w półprzewodnikach z prostym układem pasmowym, w którym minimum pasma przewodnictwa i wierzchołkowi pasma walencyjnego odpowiada ta sama wartość pędu.

Półprzewodnikiem cechującym się tego rodzaju przejściami jest arsenek galu (GaAs) i między innymi dzięki tej własności głównie on jest wykorzystywany do produkcji źródeł promieniowania (drugim powodem jest bardzo duża sprawność kwantowa - jest to parametr określający udział przejść rekombinacyjnych, w wyniku których generowane są fotony do ilości nośników ładunku przechodzących przez warstwę zaporową złącza p-n, przejścia rekombinowane zachodzą w obszarze czynnym złącza).

WYDAJNOŚĆ LED – IMPONUJĄCA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Trwałość LED jest 50-krotnie większa od zwykłej żarówki i 8-krotnie większa od świetlówek kompaktowych. Diody LED emitują 90% mniej ciepła niż żarówki, więc produkują więcej światła niż ciepła. Stosując LED uzyskujemy maksymalną efektywność energetyczną. Z reguły diody używają 90% mniej energii niż standardowe żarówki, a ponad 50% mniej niż świetlówki kompaktowe lub standardowe świetlówki.

Można zmniejszyć o 30-50% wysokość miesięcznych rachunków za prąd! Nasz zespół chętnie wyjaśni, jak to osiągnąć. Kontakt

DIODY LED TO OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII I OCHRONY ŚRODOWISKA

Diody LED to najprostszy i najbardziej efektywny sposób na zaoszczędzenie energii. Pomagamy również naszej planecie poprzez oszczędzanie surowców niezbędnych do wytworzenia energii elektrycznej. W rzeczywistości dzięki zastosowaniu LED nie trzeba budować kolejnych elektrowni, poza tym ponad 14,000 mln ton emisji CO2 zostanie wyeliminowanych z naszej atmosfery poprzez zmniejszenie uzależnienia naszej gospodarki od węgla i ropy.

Wystarczy doposażyć dom lub firmę w rozwiązania oświetleniowe LED, a zmniejszymy w ten sposób emisję dwutlenku węgla o 30% -50%. To dobre rozwiązanie nie tylko dla Ciebie, ale i dla całej Ziemi.

TPL_GK_LANG_LOGIN_POPUP

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT
TPL_GK_LANG_REGISTER_POPUP

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.